Sezon rajdowy trwa w najlepsze. Samochodowe Mistrzostwa Tychów i Rajdowy Puchar Śląska to rajdy, w których prezentuje się sponsorowana przez firmę ESPES załoga Fiata Cinquecento – Wojciech Najgrodzki i Jakub Najgrodzki.

W tym sezonie ekipa rajdowa walczy o obronę tytułu Wicemistrzów Tychów 2017 na Samochodowych Mistrzostwach Tychów. Z trzech rund odbytych dotychczas, dwie ukończyli na podium, a jedną na 4 miejscu w klasie. Wojciech Najgrodzki i Jakub Najgrodzki nie zwalniają tempa – przed nimi jeszcze 2 rundy. Najbardziej emocjonujący będzie ostatni etap, w którym zdobyte punkty zostaną pomnożone przez 1,5. Obecnie drużyna plasuje się na 3 miejscu w klasie Cento. Walka będzie trwała do ostatniego metra, gdyż konkurencja jest naprawdę silna, a różnica punktowa bardzo mała.

Rajdowy Puchar Śląska to kolejny cykl, w którym występuje zespół sponsorowany przez ESPES. Aktualnie załoga Fiata Cinquecento zajmuje 7 lokatę w klasie Cento. Dla drużyny rajd ten jest zupełną nowością: odcinki są długie, wymagają umiejętności i doświadczenia zawodników, a także bardzo dobrej sprawności auta.
Pierwsza runda tego cyklu mocno zweryfikowała możliwości zespołu, dlatego od razu po jej zakończeniu analizie zostały poddane czynniki wpływające na szybkość i płynność jazdy. Po wprowadzeniu korekty w opisie trasy, już w następnej rundzie zespół odnotował czasy, które pozwoliły na zajęcie miejsca w pierwszej 5. Kolejna runda Rajdowego Pucharu Śląska była jeszcze bardziej wymagająca – weekendowemu rajdowi towarzyszył blisko 30 stopniowy upał. Wojciech Najgrodzki i Jakub Najgrodzki ukończyli sobotni rajd na 3 miejscu w klasie Cento. Niestety w niedzielę z powodu wysokiej temperatury zawodnicy musieli wycofać się z dalszej rywalizacji – temperatura w aucie osiągała ponad 45 stopni.
18 – 19 sierpnia odbyła się 4 runda Rajdowego Pucharu Śląska. Zespół skupił się na odpowiednim przygotowaniu organizmów do jazdy w wysokich temperaturach: w bieliźnie i kombinezonach ognioodpornych, przy zachowaniu pełnej koncentracji.

Pierwszy dzień rajdu był 1,5 km prologiem, który Wojciech Najgrodzki i Jakub Najgrodzki ukończyli na 4 miejscu w klasie. Drugiego dnia zespół zmierzył się z długimi i wymagającymi 8 odcinkami specjalnymi z 2 kilometrowym łącznikiem szutrowym. Po pierwszej pętli zespół uplasował się na 3 miejscu w klasie Cento. Kolejne odcinki okazały się jeszcze bardziej wymagające, zarówno dla kierujących, jak i dla samochodu, jednak umożliwiły utrzymanie pozycji. Następne kilometry były walką o przetrwanie, jednak mimo podejmowanych prób ekipa zakończyła rajd na 4 miejscu.
Dnia 30 września odbyła się 5 runda Rajdowego Pucharu Śląska w Mszanie. Był to jednodniowy rajd, w którym uczestnicy musieli pokonać 3 odcinki specjalne czterokrotnie. Ekipa zaczęła rajd od wysokiego tempa meldując się na 3 pozycji. Niestety, uszkodzeniu uległ alternator i kolejne 2 odcinki Wojciech Najgrodzki i Jakub Najgrodzki pokonywali bez ładowania akumulatora. Awaria wybiła zespół z rytmu – spadli na 6 miejsce. Mimo awarii i niesprzyjającym okoliczności zespół ukończył rajd na 3 miejscu.

Aktualnie trwają przygotowania do 5 Rundy Samochodowych Mistrzostw Tych, która odbędzie już się 14 października. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!