Już od 5 lat ESPES angażuje się w działalność Akademii Przyszłości – ogólnopolskiego programu, który za pomocą unikalnej metody pracy przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesów w życiu. Do tej pory przedsiębiorstwo ufundowało kilkdziesiąt indeksów dla podopiecznych Akademii Przyszłości.

Akademia Przyszłości powstała w 2003 roku z inicjatywy księdza Jacka Stryczka i jest siostrzanym projektem Szlachetnej Paczki. To ogólnopolski program, który dzięki unikalnej metodologii – Systemowi Motywatorów Zmiany, przeprowadza dzieci od porażki w szkole do sukcesów w życiu.

Jak to się zaczęło?

Pomysł na zaangażowanie się firmy ESPES w działalność Akademii Przyszłości pojawił się z chęci ograniczenia zużycia papieru i wydatków na kolorowe drukowanie. Witold Osadca – wiceprezes firmy ESPES i pomysłodawca współpracy z Akademią, zauważył, że przedsiębiorstwo generuje duże kwoty na wydruki kolorowe. W 2013 roku zachęcił pracowników do ograniczenia drukowania w kolorze, a zaoszczędzone wtedy pieniądze zostały po raz pierwszy przekazane na zakup indeksów dla podopiecznych Akademii Przyszłości. I tak dzieje się do dzisiaj.

Tegoroczna edycja Akademii Przyszłości dobiegła końca

W ramach edycji 2017/2018 Akademia Przyszłości dzięki wsparciu darczyńców, pomogła ponad 2200 podopiecznym. W październiku rusza kolejna edycja, do której przyłącza się, można już rzec tradycyjnie, ekipa ESPES.

Archiwum aktualności